terapie něhou   terapie něhou
 

» Co je terapie něhou

» Terapie něhou I.

» Terapie něhou II.

» Terapie něhou III. - Egypt

» Něhoterapeut o sobě

» Motivace k terapii

» Podpora pozemského ženství

» Regresní terapie

» Rituál přijetí

» Kontakt

» Večerní povídání o terapii

» Starší texty o terapii něhou

Terapeutův videoblog (NOVÉ)

 

 

Něha i kopanec

Na panu Havelkovi zpětně nejvíce oceňuji, že ke mně byl naprosto upřímný a na nic si nehrál. Když mi uměl pomoci, tak to udělal. Když si nevěděl rady, řekl to na rovinu. V dnešní době, kdy terapii nabízí i hodně tzv. mistrů světa, kteří všechno ví a vše vyřeší, to byl pro mě opravdový poklad.

Něhoterapeutická pomoc obnášela s láskou a něhou i kopanec, který jsem fakt potřebovala, a který mě uvedl do pohybu. Dodnes si pamatuji, jak mi pan něhoterapeut řekl, že nejsem pokorná, i když si to o sobě myslím. Zdá se to banální, ale mně toto poznání opravdu změnilo život. Ano, mám problém s přijetím života takovým jaký je, s přijetím sama sebe, s přijetím životních událostí. Prožitek Rituálu přijetí pro mne byl důležitým krokem na cestě k plnému životu.

Každý člověk, který v životě zabloudí, dostává od osudu kopance, ovšem dost často mnohem tvrdšího kalibru. V mém případě to byly velmi bolestivé žlučníkové koliky, kterými mně život ukazoval, tudy cesta nevede. V závěru terapie jsem si klekla na kolena a děkovala jsem Vesmíru i za tak tvrdou zkušenost, jakou je neuvěřitelná bolest, protože vše, co se nám v životě děje, nám něco ukazuje. A je pouze na nás, zda-li rozbijeme zrcadlo, v kterém se vidíme, nebo zda začneme měnit sám obraz, který není v pořádku. Výhodou terapie není to, že se něco moudrého dovíte, ale že to také prožijete. Něco jiného je, když rozumově víte, že se máte mít rádi, a něco jiného je, když to s terapeutovou asistencí opravdu prožijete.

S klidným svědomím můžu terapii něhou doporučit i ostatním ženám, protože jestli někdo rozumí ženám a ženy má opravdu rád, v tom nejlepším smyslu slova, tak je to pan Havelka. Cítila jsem z něho opravdovou úctu a respekt k ženám, nejenom ve smyslu tělesnosti nebo krásy, ale i upřímný obdiv a pochopení k ženské duši. Mezi mnou a panem Havelkou rozhodně nepanovaly na emocionální rovině nějaké zvláštní sympatie, spíš naopak, několikrát jsme se spolu chytli kvůli našim rozdílným světonázorům – a přesto nelituji, že jsem vydržela terapii až do konce. Protože dost často se nejvíc dozvíte a nejvíc vás posunou ti lidé, kteří vám třeba tak úplně nesednou. Oni nám totiž něco zrcadlí na nás samotných.

Terapie něhou je proces, který vždy není úplně příjemný (aspoň v mém případě to tak bylo) a nevznášíte se celou dobu na obláčku štěstí a něhy, ale o tom to vlastně je. Pochopit, prožít a změnit.

Přeji nám všem hodně štěstí na naší cestě a panu Havelkovi tímto upřímně a s celého srdce děkuji.

Maruška z Prahy (10. 11. 2009)  
(kontakt pro vážné dotazy na vyžádání u terapeuta)  

Zkušenosti klientů

» Terapie v Egyptě
» Když vesmír vyslyší
» Dveře do radostnějšího
» Věřit svojí GPS
» Hugo – útěk před terapií
» Týden v ráji
» TŇ III v Egyptě
» Má cesta k sobě
» Vzestup o berlích
» Něha i kopanec
» Svědectví 1
» Dva roky po terapii
» Pro zvědavého muže
» Znovuzrození
» Našel jsem něco nového
» Utěšit vnitřní holčičku
» Účinné! Jasné! Krásné!

» Další zkušenosti...
 

Články o TŇ

» Deprese je brána
» Meduňka
» Třetí oko
» Phoenix 1
» Phoenix 2
» Regenerace


jít za hranice dosavadního poznání...spatřit to, co bylo dosud očím skryto...koncentrovat pozornost na krásu...nechat mysl svobodně rozepnout do volného prostoru...zažít hluboké uvolnění...ochutnat sladkost božské lásky...


(c) Jan Zahradník Havelka, www.vnitrni-dite 000

 

terapie něhou   terapie něhou